KIZILAY'DA BAĞIŞ SKANDALI
30 OCAK 2020
Vergi kesintisi olmaksızın Ensar Vakfı'na 7 milyon 925 dolar aktarmak için Başkentgaz'ın 2017 yılında Kızılay'a 8 milyon dolarlık 'Şartlı Bağış' yaptığı haberi, özellikle Kızılay'ın bu usulsüzlüğe aracı oluşu açısından ülke genelinde şok etkisi yarattı.
Play
KADIN KOMANDOLAR
29 OCAK 2020
Türkiye'nin ilk kadın komando astsubayları terörle mücadele ve iç güvenlik harekatlarında görev almak üzere Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda zorlu eğitimden geçiriliyor.
Play
ELAZIĞ DEPREMİ
24 OCAK 2020
6.8 şiddetinde yaşanan Elazığ depreminde can kaybı 41 olarak tespit edildi, yaralı sayısının 1607 olduğu duyuruldu. Ruhi Çenet, deprem sonrasında Elazığ'da bir günü aktarırken, halkın ve şehrin durumunu da gözler önüne seriyor.
Play
'FETÖ'NÜN SİYASİ AYAK' TARTIŞMASI
20 OCAK 2020
Gündemdeki 'FETÖ’nün siyasi ayağı' tartışmasında cepheler birbirlerini itham etmeye devam ediyor. Haber Türk kanalı 'Türkiye'nin Nabzı' programında konuyu uzmanlarla ele aldı.
Play
LİBYA BARIŞ KONFERANSI
19 OCAK 2020
Cumhurbaşkanı, Savunma Bakanı, MİT Müsteşarı ve Türkiye'nin Libya Özel Temsilcisi başta olmak üzere geniş bir heyet Berlin'de Birleşmiş Milletler'in himayesinde düzenlenen Libya Barış Konferansı'na katıldı.
Play
GÖKÇEK DÖNEMİNE SORUŞTURMA
13 OCAK 2020
Ankara'nın yeni belediye başkanı Mansur Yavaş, selefi Melih Gökçek hakkında Ankara Belediyesi'ni 576 Milyon TL'lik zarara uğrattığı gerekçesi ile suç duyurusunda bulundu.
Play
'DEVRAN' GERİLİM YARATTI
12 OCAK 2020
Edirne Cezaevi'nde 3 yılı aşkın süredir tutuklu bulunan, eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kitabı Devran'ın okuma tiyatrosuna katılım, siyasette gerilim yarattı. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu katılanları mimledi, "Elinizdeki, kanları tiyatro oyunları ile temizleyemezsiniz" diyerek kınadı.
Play
CHP'DEN FETÖ ÖNERGESİ
10 OCAK 2020
CHP, FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması için TBMM'de araştırma komisyonu kurulmasını talep etti.
Play
TÜRKAKIM DOĞALGAZ HATTI AÇILDI
8 OCAK 2020
Rus doğal gazını Karadeniz üzerinden Türkiye'ye taşıyan TÜRKAKIM doğal gaz hattı hizmete girdi. Türkiye, bu projeyle yılda 15.75 milyar metreküp doğalgaz alacak ve geri kalanını Avrupa'ya ihraç edecek.
Play
MİT'İN YENİ KARARGAHI AÇILDI
6 OCAK 2020
Milli İstihbarat Teşkilatı'nın Etimesgut'un Bağlıca semtinde 5 bin dönümlük bir alan üzerine son teknoloji kullanılarak inşa edilen yeni 'KALE'si hizmete açıldı.
Play
LİBYA TEZKERESİ VETOLARLA ONAYLANDI
3 OCAK 2020
Libya'ya asker gönderme ile ilgili 1 yıllık tezkere TBMM'de 184'e karşı 325 oyla kabul edildi. AK Parti ve MHP dışındaki tüm vekiller tezkereye itiraz etti. TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ın itiraz konuşması gündeme damgasını vurdu.
Play
previous arrow
next arrow
Slider
TANITIM

E-BELEDİYE

Belediyelerin ortak bir platformda buluşturulmasına imkan sağlayan E-BELEDİYE bilgi sistemi yerel yönetimlerin sunduğu en çağdaş hizmetlerin başında geliyor.

BASIN

Türkiye'de siyaset konulu tüm yayınlara bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. 

DAVALAR

Türkiye'deki davaları bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Türkiye Siyaset Rehberi

Nurhak Haber, yurt dışında yaşayan Türklerin Türkiye siyasetini takip etme rehberidir. Yurt dışında vatan hasreti çeken, Türkiye'de çağdaş, bağımsız ve demokratik bir düzen görmek isteyen Türklere yayın yapar.

Türkiye siyaseti hakkında fihrist görevi gören site, adını yurt dışına göçü hızlandıran '71 darbesi ve sonrasında bağımsızlık ve demokrasi yolunda direnişin simgesi olmuş Nurhak Dağları'ndan alır.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Görüşlerinizi ve önerilerinizi bize yazın.
Nurhak Haber

HER HAKKI SAKLIDIR © 2020
TURKUAZ PRODUCTIONS, LLC.

AJANS 869