YASSIADA DEMOKRASİ ADASI OLDU
27 MAYIS 2020
1960 darbesi sonrasında eski Başbakan Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun idama mahkûm edildiği Yassıada, yeniden düzenlenerek ‘Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ oldu.
Play
POLİS HDP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNİ DARP ETTİ
20 MAYIS 2020
Ankara'da HDP'lileri yerlerde sürükleyerek gözaltına alan polisler, abluka altına aldıkları milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu Kemal Peköz ve İl Eşbaşkanı Vezir Coşkun Parlak'ı darp etti. Kadıköy'de de 'Mayıs Şehitleri' anmasına polis izin vermedi.
Play
HDP'Lİ 3 BELEDİYEYE DAHA KAYYUM ATANDI
15 MAYIS 2020
HDP'li Siirt, Kurtalan ve Baykan belediyelerine kayyum atandı. Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, Siirt Belediye Başkanı Berivan Helen Işık ile Baykan Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül de gözaltına alındı.
Play
İBRAHİM GÖKÇEK'İN MEZARINA SALDIRI TEHDİDİ
11 MAYIS 2020
Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in mezarına gece saatlerinde saldırı tehditleri savuruldu. Saldırganlar, “Teröristin mezarını istemiyoruz, polis giderse çıkartıp yakacağız” tehditleriyle korku saldılar.
Play
ÖLÜM ORUCUNU BİTİREN İBRAHİM GÖKÇEK'İ KAYBETTİK
7 MAYIS 2020
Konser yasakları ve baskılara karşı başladığı ölüm orucuna 323'üncü günde son veren ve tedavi için hastaneye kaldırılan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, yaşamını yitirdi.
Play
1 MAYIS ÇELENGİNE SALDIRILDI
1 MAYIS 2020
İstanbul'da 1 Mayıs kutlaması amacıyla işçi sendikalarını temsilen 25 kişilik bir yöneticiler grubu Taksim'e çelenk koyma merasimi için yola çıktı. Milletvekilleri beraberliğinde gerçekleşen merasim, güvenlik güçleri tarafından engellendi. Çelenk, parçalanmış halde Taksim'deki Cumhuriyet Anıtına koyuldu.
Play
DİSK'E POLİS MÜDAHELESİ
1 MAYIS 2020
1 Mayıs kutlaması için çelenk bırakmak üzere Taksim'e çıkmak isteyen DİSK üyelerine polis müdahale etti. DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve işçiler gözaltına alındı.
Play
TKP'NİN 1 MAYIS YAYININDA İŞÇİLER KONUŞTU
1 MAYIS 2020
Türkiye Komünist Partisi’nin hazırladığı 1 Mayıs 2020 özel yayınında farklı sektörlerden işçiler yaşadıklarını, taleplerini, mücadelelerini, 1 Mayıs mesajlarını paylaştı.
Play
previous arrow
next arrow
Slider
Slider
Slider

Günlük Haber Takibi

twitter.com/NurhakHaber
TANITIM

E-BELEDİYE

Belediyelerin ortak bir platformda buluşturulmasına imkan sağlayan E-BELEDİYE bilgi sistemi yerel yönetimlerin sunduğu en çağdaş hizmetlerin başında geliyor.

BASIN

Türkiye'de siyaset konulu tüm yayınlara bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. 

DAVALAR

Türkiye'deki davaları bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Türkiye Siyaset Rehberi

Nurhak Haber, yurt dışında yaşayan Türklerin Türkiye siyasetini takip etme rehberidir. Yurt dışında vatan hasreti çeken, Türkiye'de çağdaş, bağımsız ve demokratik bir düzen görmek isteyen Türklere yayın yapar.

Türkiye siyaseti hakkında fihrist görevi gören site, adını yurt dışına göçü hızlandıran '71 darbesi ve sonrasında bağımsızlık ve demokrasi yolunda direnişin simgesi olmuş Nurhak Dağları'ndan alır.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Görüşlerinizi ve önerilerinizi bize yazın.
Nurhak Haber

HER HAKKI SAKLIDIR © 2020
TURKUAZ PRODUCTIONS, LLC.

AJANS 869