GEMİMİZE HUKUKSUZ ARAMA BASKINI
23 KASIM 2020
Yunan bir komutan tarafından sevk ve idaresi gerçekleştirilen İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırtakeyni, Türkiye'den Libya'ya gıda ve boya gibi muhtelif maddeler taşıyan Türk bandıralı gemiyi Doğu Akdeniz'de durdurarak, uluslararası hukuka aykırı bir şekilde saatlerce aradı.
Play
ARINÇ'TAN DEMİRTAŞ VE KAVALA AÇILIMI
20 KASIM 2020
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve işadamı Osman Kavala'nın tahliye edilmesini beklediğini söyleyerek MHP'den tepki aldı.
Play
BERAT ALBAYRAK'IN İSTİFASI ile YARGIDA TAYİNLER TARTIŞILIYOR
20 KASIM 2020
CHP parti meclisi üyesi Eren Erdem önümüzdeki günlerde çok sayıda yargı mensubunun HSK kararnameleriyle MHP Başkanı Devlet Bahçeli'ye aidiyet ilan eden MHP'li yargıçların tayin, terfi ve sürgüne tabi tutulacağını söyledi.
Play
SELAHATTİN DEMİRTAŞ'IN TUTUKLULUĞU 4. YILINDA
19 KASIM 2020
HDP eski Eş Genel Başkanı ve HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Selahattin Demirtaş'ın 4 Kasım 2016'dan beri Edirne F Tipi Cezaevi'ndeki tutukluluğu ve ailesinin özlemi "Coğrafya Kader" adlı belgesele konu edildi.
Play
ALAATTİN ÇAKICI'DAN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA AÇIK TEHDİT
19 KASIM 2020
Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret içerikli tweet yazdı. Yazısı Twitter tarafından silindi.
Play
AZERBAYCAN'A ASKER TEZKERESİ KABUL EDİLDİ
18 KASIM 2020
Azerbaycan’a asker gönderilmesine yönelik ilişkin tezkere meclisteki 4 partinin oy birliği ile kabul edildi.
Play
YASİN BÖRÜ DAVASI YENİDEN GÖRÜLÜYOR
14 KASIM 2020
Diyarbakır'da 6-7 Ekim 2014'te IŞİD'in Suriye'nin Kobani ilçesini kuşatmasına karşılık YPG'nin Türkiye sınırlarından silah nakli yapmasına izin verilmemesini protesto eden HDP'nin sokak eylemi çağrısı sonrasındaki izinsiz gösterilerde katledilen 43 kişiden Yasin Börü'nün davası tekrar görülüyor.
7 EKİM 2014 TARİHLİ KAYIT
Play
HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK İSTİFA ETTİ
9 KASIM 2020
Hazine ve Maliye Bakanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak sağlık sorunları nedeniyle görevime devam edememe kararı alarak Instagram hesabında yayınlanan bir mektupla istifa etti. Haber medya kanallarına geç yansıdı.
7 EKİM 2014 TARİHLİ KAYIT
Play
previous arrow
next arrow
Slider

Bin Günde Memleket Hareketi

twitter.com/NurhakHaber
Slider
Slider
TANITIM

E-BELEDİYE

Belediyelerin ortak bir platformda buluşturulmasına imkan sağlayan E-BELEDİYE bilgi sistemi yerel yönetimlerin sunduğu en çağdaş hizmetlerin başında geliyor.

BASIN

Türkiye'de siyaset konulu tüm yayınlara bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. 

DAVALAR

Türkiye'deki davaları bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Türkiye Siyaset Rehberi

Nurhak Haber, yurt dışında yaşayan Türklerin Türkiye siyasetini takip etme rehberidir. Yurt dışında vatan hasreti çeken, Türkiye'de çağdaş, bağımsız ve demokratik bir düzen görmek isteyen Türklere yayın yapar.

Türkiye siyaseti hakkında fihrist görevi gören site, adını yurt dışına göçü hızlandıran '71 darbesi ve sonrasında bağımsızlık ve demokrasi yolunda direnişin simgesi olmuş Nurhak Dağları'ndan alır.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Görüşlerinizi ve önerilerinizi bize yazın.
Nurhak Haber

HER HAKKI SAKLIDIR © 2020
TURKUAZ PRODUCTIONS, LLC.

AJANS 869