ÇORLU TREN KAZASI DAVASI ERTELENDİ
25 HAZİRAN 2020
Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018 günü 25 kişinin hayatını kaybettiği, 328 kişinin yaralandığı tren kazası davasının 5’inci duruşmasında savcının mahkemeye sunduğu mütalaada kazanın yağmura bağlanmasına tepki gösteren aileler duruşma salonunu terk ettiler. Dava 4 Kasım'a ertelendi.
Play
GAZETECİLİK DAVALARINDA 3 TAHLİYE
24 HAZİRAN 2020
İstanbul'da Çağlayan Adliyesi'nde görülen davalarda Libya’da şehit olan MİT mensubunun bilgilerinin ifşa edildiği iddiasına ilişkin yargılanan gazetecilerden Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik ile Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser’in tahliyesine karar verildi. Hülya Kılınç, Barış Pehlivan ve Murat Ağırel'in tutuklulukları devam ediyor.
Play
BAROLAR, 'SAVUNMA YÜRÜYOR' EYLEMİ İLE ANKARA'YA YÜRÜDÜ
22 HAZİRAN 2020
Bir ilde birden fazla baro kurulmasına yönelik düzenlemeye tepki olarak toplam 80 barodan, 30 civarının başkanları bulundukları illerden Ankara'ya “savunma yürüyüşü” başlattılar. Eleştirilen Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu yürüyüşün amacının Grup Yorum'un 2015'te odasında öldürülen savcı Mehmet Selim Kiraz'ın katili Şafak Yayla'yı savunması ile ilgili olduğunu iddia etti.
Play
HDP'NİN YÜRÜYÜŞÜ GÖZALTILARLA TAMAMLANDI
19 HAZİRAN 2020
TSK'nın Pençe Operasyonları ile aynı günde başlayan HDP yürüyüşü, HDP siyasetinin güçlenmesinin PKK terörünün zayıflamasına bağlı olduğu fikrini pekiştirdi. HDP'nin PKK ablukasında zorlanan siyasi geçmişinden sonra, operasyon günlerinde onlarca ilde düzenlenen 'Darbeye karşı Demokrasi Yürüyüşü' can kaybı olmadan, yürüyüş sonrası salınan gözaltılarla tamamlandı.
Play
'PENÇE-KAPLAN HAREKATI' BAŞLATILDI
17 HAZİRAN 2020
Türk Silahlı Kuvvetleri, havadan düzenlenen Pençe-Kartal Operasyonu'nun devamı niteliğinde PKK ve diğer terör unsurlarına karşı Haftanin'de karadan 'Pençe-Kaplan Operasyonu" düzenledi. 150'den fazla hedef vuruldu.
Play
PENÇE-KARTAL HAREKATI BAŞLATILDI
15-16 HAZİRAN 2020
Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyinde teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'a hava harekatı düzenledi. "Pençe-Kartal Operasyonu"nda teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan 81 hedef imha edildi.
Play
HDP'NİN 'DARBEYE KARŞI DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ' BAŞLADI
15 HAZİRAN 2020
HDP'li milletekilleri ve parti yöneticileri "Darbeye karşı Demokrasi" için yürüyüş düzenledi. Yoğun polis ablukasına ve engellemesine rağmen yürüyüş iki koldan, Hakkari ve Edirne’den Ankara’ya doğru başlatıldı.
Play
VEKİL BARIŞ ATAY'IN ARACINA SABOTAJ
13 HAZİRAN 2020
Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu'nun aracında 5 lastik bijonun gevşetilmesiyle sabotaj düzenlendi. Kaza yaşanmadan durumu fark eden Atay'ın aracının takla atmasının hedeflendiğini tespit edildi.
Play
TWITTER TROLL İDDİASIYLA 7340 HESABI KAPATTI
12 HAZİRAN 2020
AKP’nin uzun yıllardır etkili olarak kullandığı sosyal medya trollerine ilişkin Twitter Türkiye'den 7.340 hesabı kapattığını açıkladı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun durumu "Twitter'ın terör örgütlerine destek veren Türkiye siyasetini düzenleme çalışması" olarak değerlendirdi.
Play
ANKARA'DAKİ 'GEORGE FLOYD' EYLEMİNE POLİS MÜDAHALESİ
12 HAZİRAN 2020
Halkevleri’nin ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önünde yapmak istediği 'George Floyd' eylemine polis müdahale etti. En az 15 Halkevci gözaltına alındı.
Play
BTP YENİ GENEL BAŞKANINDAN DENİZ GEZMİŞLİ BAŞLANGIÇ
10 HAZİRAN 2020
BTP'nin yeni Genel Başkanı Hüseyin Baş, ilk basın toplantısında Deniz Gezmiş'ten bahsetti: "24 yaşında kendimi Türkiye’nin bağımsızlığına adıyorum’ diyen Deniz Gezmiş gibi ben de 29 yaşında kendimi Türkiye’nin bağımsızlığına adıyorum."
Play
3 MİLLETVEKİLİNİN VEKİLLİKLERİ DÜŞÜRÜLDÜ
4 HAZİRAN 2020
CHP’li Enis Berberoğlu, HDP Hakkari milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır milletvekili Musa Farisoğlulları’nın vekillikleri düşürüldü.
Play
previous arrow
next arrow
Slider
Slider
Slider
TANITIM

E-BELEDİYE

Belediyelerin ortak bir platformda buluşturulmasına imkan sağlayan E-BELEDİYE bilgi sistemi yerel yönetimlerin sunduğu en çağdaş hizmetlerin başında geliyor.

BASIN

Türkiye'de siyaset konulu tüm yayınlara bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. 

DAVALAR

Türkiye'deki davaları bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Türkiye Siyaset Rehberi

Nurhak Haber, yurt dışında yaşayan Türklerin Türkiye siyasetini takip etme rehberidir. Yurt dışında vatan hasreti çeken, Türkiye'de çağdaş, bağımsız ve demokratik bir düzen görmek isteyen Türklere yayın yapar.

Türkiye siyaseti hakkında fihrist görevi gören site, adını yurt dışına göçü hızlandıran '71 darbesi ve sonrasında bağımsızlık ve demokrasi yolunda direnişin simgesi olmuş Nurhak Dağları'ndan alır.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Görüşlerinizi ve önerilerinizi bize yazın.
Nurhak Haber

HER HAKKI SAKLIDIR © 2020
TURKUAZ PRODUCTIONS, LLC.

AJANS 869