7 İLDE HDP'YE
KOBANE OPERASYONU:
82 GÖZALTI
25 EYLÜL 2020
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 5-9 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen Kobanê eylemlerine ilişkin yürüttüğü soruşturmada 7 ilde, aralarında HDP'li eski milletvekilleri Nazmi Gür, Ayla Akat Ata, Emine Ayna, Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Ayhan Bilgen, belediye başkanları ve MYK üyelerinin de olduğu 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Play
BERKİN ELVAN DAVASI 17. KEZ ERTELENDİ
23 EYLÜL 2020
Ölümünün üzerinden geçen 7 yıla rağmen Berkin Elvan’ın Gezi direnişi sırasında polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından vurularak hayatını kaybetmesine ilişkin dava, 17. duruşmasında 9 Aralık'a ertelendi.
Play
VAN'DA İKİ TUTUKLUYA LİNÇ İDDİALARI
22 EYLÜL 2020
Uluslararası Af Örgütü, Van'da "sorgu yolunda helikopterden atlayarak kaçmaya çalışırken" olduğu iddia edilen, Servet Turgut'un öldüğü, Osman Şiban'ın yaralandığı vaka hakkında asker tarafından linç konusunda güvenilir iddialarla ilgili Türkiye yetkililerine mektup gönderdi.
Play
TÜRKİYE'DE İLK KORONA TEST AŞISI YAPILDI
16 EYLÜL 2020
Türkiye’de ilk korona aşısı, sağlık çalışanlarına yapıldı. Test aşıları 700 gönüllüde deneniyor. Beklenen sonuç alınması halinde, ölümcül virüsün tedavi süreci hızlanacak.
Play
KKTC'YE SU PROJESİ YENİDEN BAŞLADI
16 EYLÜL 2020
Anadolu'dan KKTC'ye askılı boru sistemiyle denizden su iletimini sağlayacak olan 66,5 km’lik Deniz Geçişi İsale Hattı projesi Ocak ayında bir arıza nedeniyle durdurulmuştu. Proje yeniden başlatıldı.
Play
TÜRKİYE'NİN İLK UÇAN ARABASI 'CEZERİ' HAVALANDI
15 EYLÜL 2020
BAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk uçan arabası CEZERİ, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı. Türk mühendislerinin tasarlayıp ürettiği, 230 kg’lık ön prototip uçuş testlerinde 10 metre yükseldi.
Play
KOLAY İHRACAT PLATFORMU YAYINLANDI
8 EYLÜL 2020
Ticaret Bakanlığı 'Kolay İhracat Platformu' adlı çalışma ile ihracatçıların ihracat sürecinde ihtiyaç duyduğu bütün bilgilere kolayca erişim sağladı.
Play
VEKİL GERGERLİOĞLU
6-7 EYLÜL OLAYLARI İÇİN "YAS VE ANMA" KANUN TEKLİFİ VERDİ
6-7 EYLÜL 2020
65 yıl önce 6-7 Eylül 1955 tarihlerinde İstanbul'daki azınlıklara karşı düzenlenmiş katliam ve yağma olaylarının 90 binin üstündeki azınlık nüfusunu 1.800’lere düşürmüş olmasına istinaden HDP Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Yas ve Anma" kanun teklifi verdi.
Play
PENÇE-KAPLAN OPERASYONU TAMAMLANDI
5 EYLÜL 2020
16 Haziran 2020 tarihinde Irak kuzeyi Haftanin’de başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu yoğun arama-tarama faaliyetlerinde 269 sığınak ve 53 mağaraya girildi. Ele geçirilen silah, mühimmat ve yaşam malzemeleri tek tek imha edildi.
Play
MUHARREM İNCE'DEN 1.000 GÜNLÜK 'MEMLEKET HAREKETİ'
4 EYLÜL 2020
2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde toplam 15.340.321 oy alarak %30.64 oranında başarı göstermiş olan CHP'den Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 2023'te yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik 'Bin Günde Memleket Hareketi'ni başlattı.
Play
ÖLÜM ORUCUNDAKİ AVUKAT AYTAÇ ÜNSAL TAHLİYE EDİLDİ
3 EYLÜL 2020
Adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda olan Av. Aytaç Ünsal tahliye edildi. Ünsal ile birlikte ölüm orucunda olan Ebru Timtik'in vefatının ardından Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Ünsal'ın “cezaevi şartlarında kalması hayati tehlike yaratacağı” için “iyileşinceye kadar” tahliye edildi.
Play
previous arrow
next arrow
Slider

Bin Günde Memleket Hareketi

twitter.com/NurhakHaber
Slider
Slider
TANITIM

E-BELEDİYE

Belediyelerin ortak bir platformda buluşturulmasına imkan sağlayan E-BELEDİYE bilgi sistemi yerel yönetimlerin sunduğu en çağdaş hizmetlerin başında geliyor.

BASIN

Türkiye'de siyaset konulu tüm yayınlara bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. 

DAVALAR

Türkiye'deki davaları bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Türkiye Siyaset Rehberi

Nurhak Haber, yurt dışında yaşayan Türklerin Türkiye siyasetini takip etme rehberidir. Yurt dışında vatan hasreti çeken, Türkiye'de çağdaş, bağımsız ve demokratik bir düzen görmek isteyen Türklere yayın yapar.

Türkiye siyaseti hakkında fihrist görevi gören site, adını yurt dışına göçü hızlandıran '71 darbesi ve sonrasında bağımsızlık ve demokrasi yolunda direnişin simgesi olmuş Nurhak Dağları'ndan alır.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Görüşlerinizi ve önerilerinizi bize yazın.
Nurhak Haber

HER HAKKI SAKLIDIR © 2020
TURKUAZ PRODUCTIONS, LLC.

AJANS 869