6.6 GÜCÜNDE İZMİR DEPREMİ (85 KAYIP)
30 EKİM 2020
İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 6,6 şiddetinde denizi taşıran deprem gerçekleşti; ardından 1148 artçı sarsıntı hissedildi. Toplamda 994 vatandaşın yaralı olarak kurtarıldığı depremde can kaybı 85 olarak bildirildi.
Play
DİSK'TEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN EYLEM
28 EKİM 2020
DİSK, salgın sürecinde hakları verilmeyen sağlık çalışanları için Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi (EAH) önünde eylem yaptı; “İktidar sağlık çalışanlarının sesini duymalı” dedi.
Play
MADENCİLERİN ANKARA'YA YÜRÜMELERİ ENGELLENDİ
23 EKİM 2020
Alacakları ödenmeyen Ermenekli maden işçilerinin hak talepleri için Ankara'ya yürüyüş planları emniyet güçleri tarafından çembere alınarak engellendi.
Play
TAHİR ELÇİ SUİKASTİ DAVASI ERTELENDİ
20 EKİM 2020
Diyarbakır’da 28 Kasım 2015 tarihinde sokağa çıkma yasaklarının sürdüğü Sur ilçesinde basın açıklaması yaparken öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi suikasti ile ilgili dava 5 yıl sonra ilk kez görüldü ama 3 Mart 2021 tarihine ertelendi.
Play
KARADENİZ'DE
85 MİLYAR METREKÜP DOĞAL GAZ BULUNDU
17 EKİM 2020
Karadeniz'de 2 ay önceki keşif sonrasında yeniden doğal gaz bulundu. 85 milyar metreküplük keşif sonrasında, toplam keşif miktarı 405 milyar metreküp rezerve ulaştı.
Play
HDP İÇİNDE ELEŞTİRİLER ARTIYOR
16 EKİM 2020
Kobani soruşturması kapsamında tutuklanan eski HDP sözcüsü ve Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in partisi için "İmralı ve Kandil için pozisyon belirlemeye çalışan bir parti" sözlerinin ardından eski milletvekili Altan Tan da "Silah ve demokrasi yan yana olamaz" diyerek partisini eleştirdi.
Play
AZERBAYCAN TÜRK İHA'LARI KULLANIYOR
15 EKİM 2020
Ermenistan'ın 1990'larda Azerbaycan'ın Dağlık-Karabağ bölgesini işgal edişini Birleşmiş Milletler'in çözümsüz bırakışının ardından Azerbaycan bölgeye asker gücüyle girdi. Türkiye'den aldığı İHA'larla (İnsansız Hava Aracı) bölgeyi işgalden kurtarmaya başladı.
Play
GRUP YORUM ÜYELERİ GÖZALTINA ALINDI
14 EKİM 2020
Grup Yorum’un çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul Okmeydanı’nda bulunan İdil Kültür Merkezi polis tarafından basıldı. Grup üyelerinden Sultan Gökçek, Bergün Varan, Betül Varan, Eren Erdem ve Barış Gürses gözaltına alındı.
Play
KOBANİ OLAYLARI ŞEHİDİ YASİN BÖRÜ ANILDI
7 EKİM 2020
Diyarbakır'da 2014 yılında Kurban Bayramı'nda yardım dağıtırken öldürülen Yasin Börü, Hasan Gökguz ve Ahmet Dakak'ın da aralarında bulunduğu 37 vatandaşın PKK/KCK/PYD/YPG tarafından katledilişinin 6. yılında şehitler mezarları başında anıldı.
Play
GRUP YORUM ÜYELERİ SULTAN GÖKÇEK VE BERGÜN VARAN'A ŞARTLI TAHLİYE KARARI
1 EKİM 2020
İspatlanmadığı halde 'polise mukavemet, hakaret ve terör örgütü üyesi olma' suçlamalarıyla 10 aydır Silivri 9 No’lu Kapalı Cezaevi'nde tutulan Grup Yorum üyeleri Sultan Gökçek ve Bergün Varan tahliye edildi.
Play
YÜKSEL DİRENİŞÇİLERİ ÇAĞLAYAN ADLİYESİ'NDE EYLEM YAPTI
1 EKİM 2020
KHK ile işten çıkartıldıkları için işlerini geri isteyen direnişçileri temsilen Direnişler Meclisi üyeleri, Ermenek İşçileri ve Yüksel Direnişçileri için Çağlayan Adliyesi Önünde eylem yaptı.
Play
previous arrow
next arrow
Slider

Bin Günde Memleket Hareketi

twitter.com/NurhakHaber
Slider
Slider
TANITIM

E-BELEDİYE

Belediyelerin ortak bir platformda buluşturulmasına imkan sağlayan E-BELEDİYE bilgi sistemi yerel yönetimlerin sunduğu en çağdaş hizmetlerin başında geliyor.

BASIN

Türkiye'de siyaset konulu tüm yayınlara bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. 

DAVALAR

Türkiye'deki davaları bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Türkiye Siyaset Rehberi

Nurhak Haber, yurt dışında yaşayan Türklerin Türkiye siyasetini takip etme rehberidir. Yurt dışında vatan hasreti çeken, Türkiye'de çağdaş, bağımsız ve demokratik bir düzen görmek isteyen Türklere yayın yapar.

Türkiye siyaseti hakkında fihrist görevi gören site, adını yurt dışına göçü hızlandıran '71 darbesi ve sonrasında bağımsızlık ve demokrasi yolunda direnişin simgesi olmuş Nurhak Dağları'ndan alır.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Görüşlerinizi ve önerilerinizi bize yazın.
Nurhak Haber

HER HAKKI SAKLIDIR © 2020
TURKUAZ PRODUCTIONS, LLC.

AJANS 869