AV. AYTAÇ ÜNSAL'A
PUSU, DARP ve İFTİRA
19 ARALIK 2020
Yurt dışına çıkma yasağı olan Av. Aytaç Ünsal, Edirne'de kaldığı eve dönerken "Yurt dışına kaçıyordu" iftirası altında kaçırılıp darp edildi. Emniyette de kaba kuvvete maruz bırakıldı. TEM amirinin "Yukarıdan böyle görünmesi istendiği için biz bu şekide davrandık" dediği olay ciddiyetini koruyor.
Play
ALEVİ BİRLİKLERİ FEDERASYON BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI
19 ARALIK 2020
Maraş Katliamı anması için Türkiye'ye gelen Britanya Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı İsrafil Erbil geçen yılki anma konuşması ile ilgili gözaltına alındı, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Play
MARAŞ KATLİAMI ANMASI YASAKLANDI
19 ARALIK 2020
Maraş katliamının 42. yıldönümü dolayısıyla Alevi örgütlerinin kentte yapmak istediği anma etkinlikler virüs salgını bahanesiyle Kahramanmaraş Valiliği tarafından yasaklandı.
Play
OSMAN KAVALA DAVASI YİNE ERTELENDİ
18 ARALIK 2020
18 Ekim 2017 tarihinden beri Silivri Cezaevi'nde hapis tutulan işadamı Osman Kavala hakkında iki tahliye ve bir beraat kararı çıkmış olmasına rağmen 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında süregelen tutukluluk halinin devamına karar verildi. Dava, 5 Şubat 2021’e ertelendi.
Play
TAYLAN KULAÇOĞLU TAHLİYE EDİLDİ
2 ARALIK 2020
Twitter'da kurduğu 'İsimsizler Hareketi' adlı yayında "1 Kişi Tok #MilyonlarHalaAÇ" sloganıyla geniş kitlelere ulaşan toplumsal hareket önderi Taylan Kulaçoğlu 7 ay tutuklu kaldıktan sonra çıkarıldığı mahkemede beraat etti.
Play
previous arrow
next arrow
Slider
Slider
Slider

Bin Günde Memleket Hareketi

twitter.com/NurhakHaber
TANITIM

E-BELEDİYE

Belediyelerin ortak bir platformda buluşturulmasına imkan sağlayan E-BELEDİYE bilgi sistemi yerel yönetimlerin sunduğu en çağdaş hizmetlerin başında geliyor.

BASIN

Türkiye'de siyaset konulu tüm yayınlara bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. 

DAVALAR

Türkiye'deki davaları bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Türkiye Siyaset Rehberi

Nurhak Haber, yurt dışında yaşayan Türklerin Türkiye siyasetini takip etme rehberidir. Yurt dışında vatan hasreti çeken, Türkiye'de çağdaş, bağımsız ve demokratik bir düzen görmek isteyen Türklere yayın yapar.

Türkiye siyaseti hakkında fihrist görevi gören site, adını yurt dışına göçü hızlandıran '71 darbesi ve sonrasında bağımsızlık ve demokrasi yolunda direnişin simgesi olmuş Nurhak Dağları'ndan alır.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Görüşlerinizi ve önerilerinizi bize yazın.
Nurhak Haber

HER HAKKI SAKLIDIR © 2020
TURKUAZ PRODUCTIONS, LLC.

AJANS 869