TSK, TACİZ UÇUŞU YAPAN YUNAN UÇAKLARINI UZAKLAŞTIRDI
28 AĞUSTOS 2020
Türkiye'nin Akdeniz'de araştırma gemisinin olduğu alana girişe karşı "Navtex" ilan etmişliğini hiçe sayarak Girit Adası'ndan Güney Kıbrıs'a doğrudan uçuş sebebiyle bölgeye yaklaşan 6 adet Yunan F-16'sını bölgeden uzaklaştırıldı.
Play
ÖLÜM ORUCUNDAKİ AVUKAT EBRU TİMTİK'İ KAYBETTİK
27 AĞUSTOS 2020
Berkin Elvan'ın avukatı Ebru Timtik'in iftira mağduru olarak adalet talebiyle sürdürdüğü ölüm orucu 238. gününde vefatıyla sonuçlandı. İlk celsede tahliyesine karar verilmiş olmasına rağmen, delilsiz bir itiraz sonrasında tahliyeyi veren heyet dağıtılınca 12 Eylül 2018'de "terör örgütü üyeliği" suçlaması ile tekrar tutuklanmış ve savunma yasağıyla hapsedilmişti.
Play
KARADENİZ'DE DOĞAL GAZ BULUNDU
21 AĞUSTOS 2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'de 320 milyar metreküp doğalgaz bulunduğunu açıkladı. Türkiye tarihinde keşfedilen en büyük miktar olduğu duyurulan ve yüksek kalite doğalgazın 2023 yılında kullanıma hazır olacağı bildirildi. Haber sonrası döviz düştü, piyasalar hareketlendi, borsa yükseldi.
Play
KARİYE MÜZESİ, CAMİ OLARAK İBADETE AÇILDI
21 AĞUSTOS 2020
4. yüzyılda İncildeki bölümleri fresklerle resmedecek şekilde Bizans kilisesi olarak inşa edilmiş ve 1945'te müzeleştirilmiş olan Kariye'nin yönetiminin Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilerek ibadete açılmasına karar verildi.
Play
GALATA KULESİ'NDE RESTORASYON SKANDALI
14 AĞUSTOS 2020
164 yıl sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin elinden alınarak Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne geçirilen Galata Kulesi’nde restorasyon skandalı yaşandı. Sosyal medyadan paylaşılan görüntülerde kulenin duvarlarının iş makinalarıyla yıkıldığı ortaya çıktı. Görüntüler büyük tepki topladı.
Play
MUHARREM İNCE "BİN GÜNDE MEMLEKET" HAREKETİNİ BAŞLATTI
13 AĞUSTOS 2020
Beklenenin aksine, CHP'den istifa etmeyen Muharrem İnce 4 Eylül’de, Sivas’tan 'Bin Günde Memleket Hareketi'ni başlattığını duyurdu. Bu isimle 2023’te yapılması beklenen cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair bir süreç başlatmış oldu.
Play
YUNANİSTAN AKDENİZ'DE ARAŞTIRMALARA TEPKİ GÖSTERDİ
10 AĞUSTOS 2020
Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de doğal gaz ve petrol araştırmaları için 2019'da duyurduğu çalışmaların başlamasını takiben Yunanistan araştırmaların işgal hazırlığı olduğu iddiasıyla alarma geçti. Almanya'nın ara buluculuk yapmaya çalışmasına rağmen Türkiye'yi Avrupa'ya şikayet ederek, diplomatik kriz yarattı.
Play
previous arrow
next arrow
Slider
Slider
Slider
TANITIM

E-BELEDİYE

Belediyelerin ortak bir platformda buluşturulmasına imkan sağlayan E-BELEDİYE bilgi sistemi yerel yönetimlerin sunduğu en çağdaş hizmetlerin başında geliyor.

BASIN

Türkiye'de siyaset konulu tüm yayınlara bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. 

DAVALAR

Türkiye'deki davaları bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Türkiye Siyaset Rehberi

Nurhak Haber, yurt dışında yaşayan Türklerin Türkiye siyasetini takip etme rehberidir. Yurt dışında vatan hasreti çeken, Türkiye'de çağdaş, bağımsız ve demokratik bir düzen görmek isteyen Türklere yayın yapar.

Türkiye siyaseti hakkında fihrist görevi gören site, adını yurt dışına göçü hızlandıran '71 darbesi ve sonrasında bağımsızlık ve demokrasi yolunda direnişin simgesi olmuş Nurhak Dağları'ndan alır.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Görüşlerinizi ve önerilerinizi bize yazın.
Nurhak Haber

HER HAKKI SAKLIDIR © 2020
TURKUAZ PRODUCTIONS, LLC.

AJANS 869